Новини

Товари відвантажено на спрощеній системі — оплату отримано на загальній: як відкоригувати фінрезультат

06.02.2018 / 15:20

Починаючи з 01.01.2017 р. платником податку на прибуток фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Відповідно, якщо платник податку на прибуток отримав у 2017 р. оплату за товари (послуги), що були відвантажені (надані) у минулих роках під час перебування на спрощеній системі оподаткування, то фінансовий результат податкового (звітного) періоду необхідно збільшити на суму доходу, отриманого як оплата за такі товари (роботи, послуги).

До 2017 р. не передбачалось коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникали за операціями з отримання на загальній системі оподаткування оплати за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Отже, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками діяльності 2017 р. необхідно враховувати передбачену пп. 140.5.12  п 140.5 ст. 140 Податкового кодексу норму.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Запорізькій області.