Новини

Чи буде податкова знижка, якщо договір за навчання оформлено на дитину

12.02.2018 / 17:00

Відповідно до ст. 180 та ст. 199 Сімейного кодексу батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).

Якщо повнолітні діти продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (ст. 199 Сімейного кодексу).

Статтею 317 Цивільного кодексу передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном, у тому числі грошовими коштами.

При цьому встановлено, що неповнолітня особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має право вчиняти правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників (ст. 32 Цивільного кодексу).

Таким чином, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.

Законом України «Про освіту» встановлено, що договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

Відповідно, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтвердних документів, зокрема договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом і дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи.

При цьому в договорі про навчання має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.