Новини

Звітність «неприбутківців»: що варто врахувати

13.02.2018 / 12:30

Суб’єкти господарювання, внесені станом на 01.01.2018 р. до Реєстру неприбуткових установ та організацій, разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2017 р. повинні подати річну фінансову звітність, яка відповідно до п. 46.2 ст.46 Податкового кодексу є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та його невід'ємною частиною.

При цьому в таблицях «Наявність додатків» та «Наявність поданих до Звіту форм фінансової звітності» проставляється позначка «+».

Пунктом 3 Закону України від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для неприбуткових організацій встановлено скорочену за показниками фінансову звітність у складі Балансу та Звіту про фінансові результати.

Крім того, форми фінансової звітності для бюджетних установ затверджені наказом Мінфіну України від 29.11.2017 р. № 976 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі».

Неподання до органу ДФС разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації фінансової звітності спричинить його невизнання як податкової декларації, що тягне за собою застосування штрафних санкцій.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Чернігівській області.