Новини

Змінено правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами

14.02.2018 / 18:00

У Мін’юсті України 26.01.2018 р. за № 111/31563 зареєстровано наказ Мінекономрозвитку України, яким затверджено зміни до Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затверджені наказом Мінекономрозвитку від 13.03.95 р. № 37.

Змінами, зокрема, передбачено, що приймання на комісію та реалізація завезених із-за кордону партій уживаних товарів і товарів, що не підлягають обов'язковій сертифікації в державній системі сертифікації, за відсутності даних щодо їх безпечності для здоров'я населення дозволяються лише в разі наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо ввезення, реалізації та використання сировини, продукції (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) іноземного виробництва.

Товари, на які поширюється дія технічних регламентів, супроводжуються документами про відповідність згідно з вимогами цих технічних регламентів.

Гарантійні строки на нові товари встановлюються нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором та зазначаються в паспорті на товар або в будь-якому іншому документі, що додається до товару.

Технічно складні побутові товари, на які гарантійні строки не закінчилися, приймаються на комісію разом з технічним паспортом або іншим документом, що його замінює, з позначкою про дату продажу та розрахунковим документом, передбаченим Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що під час продажу передаються споживачу. У цьому разі гарантійний строк не продовжується.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

(Наказ Мінекономрозвитку України від 20.12.2017 р. № 1850)