Новини

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати трьома способами

15.02.2018 / 15:30

Платник податку може подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за власним вибором одним із таких способів:

особисто або уповноваженою на це особою;

надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДФС «Електронний кабінет» за посиланням http://cabinet.sfs.gov.ua — з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Для подання податкових декларацій в електронній формі платнику податків потрібно:

отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України — докладна інформація розміщена на сайті АЦСК ДФС за посиланням: http://acskidd.gov.ua/;

авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

Платники податку мають право звернутися до контролюючого органу  з проханням надати консультативну допомогу щодо заповнення річної податкової декларації та безоплатно отримати таку послугу та бланки податкової декларації.

Необхідно пам’ятати, що:

у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

у разі подання податкової декларації в електронній формі, її необхідно надіслати не пізніше закінчення останньої години того дня,  коли закінчується граничний строк.

Податкова декларація за 2017 р. подається громадянами до 02.05.2018 р., а громадянами, які мають право на податкову знижку, — по 31.12.2018 р. включно.

З 01.01.2018 р. податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р. № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859».

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Київській області.