Новини

Яким буде порядок проведення зустрічних звірок

19.02.2018 / 11:20

Мінфіном України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 1 Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок», розроблений Мінфіном разом з ДФС для приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів у відповідність до Закону України від 07.12.2017 р. № 2245-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Порядком визначено механізм проведення контролюючими органами зустрічних звірок, під час яких:

  • здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;
  • забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» у випадках, передбачених пп. 39.5.2.13 пп. 39.5.2 п. 39.5 ст. 39 цього Кодексу.