Новини

Доступ до виданих та отриманих ПН/РК: як скористатися

21.02.2018 / 16:40

Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них відокремлена від загального функціоналу Перегляд поданої звітності у зв’язку зі значними відмінностями від іншої звітності. У цьому розділі меню користувачі електронного кабінету отримують доступ до двох режимів:

Видані ПН/РК;

Отримані ПН/РК;

Видані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують перелік усіх накладних і розрахунків коригування, поданих через електронний кабінет у відповідному звітному періоді, та мають змогу створювати, редагувати, підписувати і направляти їх до ДФС. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами — роком та місяцем: рік 2018, період Січень.

Податкові накладні та розрахунки коригування можна вводити у відповідному шаблоні, перехід до якого забезпечується натисканням кнопки Створити. Крім цього, забезпечується імпорт попередньо створених документів в інших системах. Для імпорту попередньо створених документів оберіть Завантажити.

Порада

Підтримується пакетне (групове) завантаження, для цього у вікні файлового менеджера оберіть групу файлів, наприклад, утримуючи клавішу Shift і одночасно позначаючи файли лівою клавішою мишки.

Створені чи завантажені податкові накладні можна Вилучити, Редагувати, Підписати чи Відправити за допомогою відповідних кнопок у панелі навігаційного меню. Усі зазначені операції, крім Редагувати, можна виконувати пакетом, для цього необхідно позначити групу документів у чек-боксах у лівій колонці вікна Видані ПН/РК:

Вікно Видані ПН/РК, групові операції

Важливо

Створені та відправлені в цьому режимі від’ємні розрахунки коригування до податкових накладних автоматично переадресовуються контрагенту (покупцю) та будуть доступні йому в інших системах роботи з податковою звітністю, включаючи режим Отримані ПН/РК електронного кабінету.

Отримані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують список від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних, що надійшли їм на підпис від контрагентів.

Важливо

У цьому режимі користувачі отримують доступ до всіх від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних незалежно від шляху їх надсилання. Це означає, що якщо продавець виписав розрахунок коригування до податкової накладної і надіслав її до ДФС за допомогою будь-якої іншої системи роботи з податковою звітністю, цей розрахунок коригування буде доступний покупцю для підпису в режимі Отримані ПН/РК.

Отримувач від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних у цьому режимі має змогу переглянути, Підписати та Відправити зазначений документ на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних ДФС.

Примітка

Квитанцію про реєстрацію чи відмову у реєстрації від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних отримає продавець, однак покупець отримає інформацію про реєстрацію зазначеного РК у розділах Єдиний реєстр податкових накладних та Система електронного адміністрування ПДВ електронного кабінету.

Електронний кабінет