Новини

Надання авто в оренду: що потрібно знати

22.02.2018 / 12:05

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включаються дохід від надання майна в лізінг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу.

Обов’язок платника ПДФО щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник ПДФО отримував доходи, зокрема, виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, передбачених розділом ІV Кодексу (п. 179.2 ст. 179 Кодексу).

У разі надання громадянами у 2017 р. власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, вони зобов’язані надати податкову декларацію до територіальних органів фіскальної служби за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Кожен об’єкт рухомого майна зазначається громадянином у податковій декларації окремо. У відповідних графах вказуються номери категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; рік випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Дніпропетровській області.