Новини

Витрати пального: в якому розмірі можна включити до податкового кредиту

22.02.2018 / 13:15

Фізична особа — підприємець — платник ПДВ має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням пально-мастильних матеріалів та отриманням послуг з ремонту вантажних автомобілів, за умови підтвердження зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податковими накладними.

Але, враховуючи норми Податкового кодексу, пов’язані з формуванням витрат підприємця,  такий платник відповідно до п. 198.5 ст. 198 Кодексу зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН у терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, податкову накладну за операціями з отримання послуг з ремонту вантажних автомобілів.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку зі здійсненням операцій з придбання пально-мастильних матеріалів для ведення господарської діяльності ФОП, платник ПДВ має право віднести до складу податкового кредиту в межах норм витрат пального і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті. Витрати пального понад такі норми вважаються використанням пального в негосподарській діяльності суб’єкта господарювання.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.