Новини

Мінекономрозвитку України розпочало наступний етап розробки Експортної стратегії України

27.02.2018 / 10:00

Мінекономрозвитку України розпочинає розробку секторальних та крос-секторальних експортних стратегій. Відповідну ініціативу передбачено в Експортній стратегії України, затвердженій Кабінетом Міністрів України 27.12.2017 р.

Документом передбачено створення умов для розвитку експорту всіх секторів економіки. Насамперед завдяки створенню сприятливих умов, що стимулюють торгівлю та інновації для диверсифікації експорту, розвитку послуг з підтримки бізнесу та торгівлі, здатних підвищити конкурентоспроможність підприємств, зокрема малих та середніх, поліпшенню їх навичок і компетенцій, необхідних для участі у міжнародній торгівлі.

«Під час розробки Експортної стратегії було обрано сім перспективних секторів, які містять додану вартість, що залишається в країні, мають значний попит на світових ринках, де є розвиток інновацій і малого та середнього підприємництва. Тому разом з бізнесом будемо працювати над створенням секторальних стратегій, бо експорт якісно змінює країну», — прокоментувала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — торговий представник України Наталія Микольська.

Серед перспективних секторів економіки України — інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ), креативні індустрії, туризм, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, виробництво запасних частин та комплектувальних виробів для аерокосмічної та авіаційної промисловості, машинобудування, харчова і переробна промисловість.

Секторальні стратегії включатимуть поточний аналіз кожного перспективного сектору, перелік перешкод для розвитку та рішення для їх усунення. Ці рішення будуть відображені у планах дій.

Для того щоб секторальні стратегії максимально відповідали потребам експортоорієнтованих підприємств, вони розроблятимуться інклюзивно, тобто в активній співпраці з бізнесом, бізнес- та галузевими асоціаціями, а також за участі Міжнародного торговельного центру (ITC) та підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).