Новини

Податкова звітність з ПДВ: яких змін очікувати

27.02.2018 / 17:30
Податкова звітність з ПДВ: яких змін очікувати

На сайті ДФС України оприлюднено проект наказу Мінфіну України «Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21».

Документом пропонується внести зміни до форм податкової звітності з ПДВ та порядку їх заповнення у зв’язку з необхідністю приведення їх у відповідність до вимог Кодексу, що діють з 01.01.2018 р.

Зокрема, передбачається, що:

у таблиці 1 (ДС9) зазначатиметься обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН;

у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про тафкі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Відомості про суми ПДВ, указані в податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. і включених до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, але не зареєстрованих в ЄРПН, зазначатимуться у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРНП, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

У разі коригування податкових зобов’язань, у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюватиметься таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1).

Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. та не зареєстрованих в ЄРНП, зазначатимуться у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

Також пропонується встановити, що таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1) та 1.2 (Д5) (додаток 5) до податкової декларації з ПДВ заповнюються за звітний (податковий) період, за який уперше подається декларація, з урахуванням змін, внесених цим наказом.