Новини

Чому учасникам ТОВ слід уважніше ставитися до змісту статуту

28.02.2018 / 12:30

Ухвалена Верховною Радою редакція закону про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю (законопроект № 4666) дасть змогу збалансувати права учасників ТОВ і посилити роль статуту у взаємовідносинах між співвласниками бізнесу, — вважає старший юрист юридичної фірми Integrites Василь Юрманович.

Корпоративні договори дадуть змогу встановлювати зобов'язання щодо голосування на загальних зборах або в інших органах управління, домовлятися про деякі правила і дотримуватися їх, — наголосив експерт.

Закон також передбачає окремі підстави для виключення учасника товариства (невнесення вкладу у встановлені терміни і неподання заяви про вступ спадкоємцем або правонаступником міноритарного (менше ніж 50 % голосів) учасника протягом одного року з дня закінчення терміну для прийняття спадку).

Передбачене законом встановлення правил про значні правочини і правочини із заінтересованістю в ТОВ доцільне лише в тих товариствах, які перебувають під спільним контролем кількох груп підприємств. Водночас впровадження обов'язкового застосування цих правових інститутів для товариств, у яких усі учасники належать до однієї групи підприємств, викликає сумнів, — наголосили в Integrites.

Закон надає значну свободу учасникам товариства щодо включення певних норм до статуту, у зв'язку з чим учасникам ТОВ слід уважніше ставитися до його змісту і максимально чітко визначати умови співпраці в товаристві.