Новини

Уряд сприятиме залученню іноземних інвестицій

28.02.2018 / 18:30

Верховною Радою України прийнято за основу законопроект від 03.10.2017 р. № 6141 щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій.

Законопроектом пропонується запровадити належний правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів — глобальних зберігачів чи інших фінансових посередників на цінні папери у депозитарній системі України.

Проектом передбачається ввести до законодавства щодо депозитарної діяльності нові правові категорії «номінальний утримувач», «рахунок у цінних паперах номінального утримувача», а також унормувати пов’язані із цим основні аспекти депозитарної діяльності.

Положеннями законопроекту пропонується визначити номінальними утримувачами іноземні фінансові установи, які відповідають переліченим у проекті критеріям та є фактично іноземними депозитарними установами за законодавством держави їх реєстрації, та надати можливість українським депозитарним установам відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача. На зазначених рахунках українська депозитарна система вестиме облік цінних паперів та прав на цінні папери, власниками яких є клієнти номінального утримувача.

Проектом також передбачається унормувати засади функціонування та обслуговування названих рахунків, пов’язані із цим обмеження та вимоги, зокрема щодо розкриття інформації, а також питання державного регулювання і контролю тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до законів України «Про депозитарну систему України», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»