Новини

Встановлено базовий норматив відрахування дивідендів за 2017 рік

01.03.2018 / 16:00

28.02.2018 р. Кабінетом Міністрів України затверджено базовий норматив відрахування частки прибутку для господарських товариств, що належать державі (50 % або більше часток), або у статутному капіталі яких держава має корпоративні права.

Базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами 2017 р. становить 75 %.

Водночас, для ПрАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Державний ощадний банк України» базовий норматив відрахування дивідендів затверджений у розмірі 30 %.

Рішення про пільгову норму відрахування дивідендів для ПрАТ «Укргідроенерго» ухвалено з метою недопущення зростання тарифів на електроенергію для кінцевих споживачів, що у свою чергу може призвести до збільшення кількості отримувачів субсидій на житлово-комунальні послуги і, як результат, до незапланованих видатків бюджету.

Пільгова норма відрахування дивідендів для ПАТ «Державний ощадний банк України» на рівні 30 % зумовлена потребою виконання умов кредитних договорів між банком та іноземними фінансовими установами, в частині сплати дивідендів на рівні не більше 30 % чистого прибутку. Зростання норми відрахування може стати підставою для кредиторів вимагати дострокового погашення заборгованості разом із нарахованими відсотками. Станом на 01.10.2017 р. цей показник перевищує 1,5 млрд доларів.

Державні товариства зобов’язані сплатити дивіденди до 01.07.2018 р. У разі невиплати орган управління повинен розірвати контракт з керівником товариства.

Прес-служба Мінекономрозвитку