Новини

Послаблення на валютному ринку

02.03.2018 / 17:30

Правлінням Нацбанку України затверджено постанову, якою внесено зміни до деяких власних нормативно-правових актів, а саме постанов від 13.12.2016 р. № 410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» та від 13.12.2017 р. № 129 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень».

Зокрема, компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди в інвалюті на суму до 7 млн дол. США на місяць незалежно від періоду, за який нараховано ці дивіденди.

Резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх кредитів і позик у межах щомісячного ліміту 2 млн дол. США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку). Таке рішення Нацбанку України дасть можливість бізнесу ефективніше управляти власними борговими зобов’язаннями перед нерезидентами.

Розширено перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

Відтепер ця вимога, яка з квітня 2017 р. становить 50 %, не повинна буде застосовуватися до коштів, які компанія-резидент залучила у формі зовнішніх кредитів чи позик для рефінансування свого існуючого боргу перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками.

Постанова набирає чинності з 03.03.2018 р.

(Постанова Правління Нацбанку України від 01.03.2018 р. № 19)