Новини

Несвоєчасно зареєстрований РК за річним перерахунком: в якому періоді відображати

02.03.2018 / 16:00
Несвоєчасно зареєстрований РК за річним перерахунком: в якому періоді відображати

За результатами опрацювання отриманої від платників податкової звітності з ПДВ за грудень 2017 р. та в зв’язку з настанням терміну подання податкової звітності звертаємо увагу платників податків на таке.

Пунктом 199.5 ст. 199 Податкового кодексу визначено, що частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 — 199.4 цієї статті, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у п. 199.1 зазначеної статті. За результатами такого перерахунку складаються відповідні розрахунки коригування до податкових накладних, які підлягають реєстрації в ЄРПН. Розрахунок коригування може бути зареєстрований тільки в тому випадку, якщо податкова накладна, до якої його складено, також зареєстрована в ЄРПН. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року.

Отже, коригування податкових зобов’язань у зв’язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів, проведених протягом 2017 р., оподатковуваних та неоподатковуваних операцій відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу, підлягає відображенню у рядках 4.1 та/або 4.2 декларації за грудень (ІV квартал) 2017 р. незалежно від реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН — своєчасної чи із порушенням терміну (на відміну від розрахунків коригування, які складаються за наявності обставин, перерахованих у ст. 192 Податкового кодексу).

Тому платники податку, які не включили до податкової декларації за грудень 2017 р. розрахунки коригування, складені у зв’язку з проведенням річного перерахунку за операціями, зазначеними у п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу, за причиною їх несвоєчасної реєстрації в ЄРПН, повинні надати відповідні уточнюючі розрахунки до податкових декларацій за грудень 2017 р. У деклараціях за звітні періоди 2018 р. такі розрахунки коригування відображатися не повинні.

Офіційний портал ДФС України