Новини

Нерезидент-банкрут: чи декларувати закордонні валютні цінності та майно

06.03.2018 / 11:30

Валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов’язковому декларуванню (ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 р. № 15-93).

Згідно зі ст. 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» від 18.06.1994 р. № 319/94 суб’єкти підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності, щоквартально здійснюють декларування наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.

При цьому зазначеним Указом не передбачено можливості звільнення від декларування наявності валютних цінностей у разі непроведення розрахунків при здійсненні експортних або імпортних операцій у зв’язку з визнанням нерезидента банкрутом.

Отже, валютні цінності та майно, які перебувають за кордоном, зокрема за якими не проведено розрахунки при здійсненні експортних або імпортних операцій через визнання нерезидента банкрутом, підлягають обов’язковому декларуванню суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Дніпропетровській області.