Новини

Документи, які набрали чинності сьогодні (07.03.2018 р.)

07.03.2018 / 12:00

З 07.03.2018 р. набрали чинності наказ Мін’юсту України від 20.02.2018 р. № 434/5 та постанова Правління Пенсійного фонду України від 20.02.2018 р. № 3-1, якими затверджено Порядок передання Міністерством юстиції України Пенсійному фонду України інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.

Зазначено, зокрема, що інформаційна взаємодія здійснюється з використанням даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, який містить конфіденційну інформацію про фізичну особу, на центральному рівні в електронному вигляді інформаційно-телекомунікаційними засобами із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах!».

З 07.03.2018 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 05.03.2018 р. № 23, якою затверджено Зміни до:

✔ Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування, затвердженого власною постановою від 08.06.2017 р. № 50.

Зазначено, зокрема, що у разі якщо укладені між банком і окремими кредитними посередниками посередницькі договори містять однаковий обсяг переданих банком завдань/повноважень, банк має право віднести таких кредитних посередників до однієї групи, а також розмістити на власній веб-сторінці інформацію про склад відповідної групи кредитних посередників та про перелік завдань/повноважень, які банк передає цим кредитним посередникам;

✔ Положення про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників, затвердженого власною постановою від 08.06.2017 р. № 50.

Передбачено, зокрема, що банк зобов'язаний сформувати запит до Нацбанку, реквізити якого визначено в додатку до цього Положення, протягом п'яти робочих днів із дня:

укладення посередницького договору;

унесення змін до відомостей про посередницький договір;

розірвання посередницького договору;

закінчення строку дії посередницького договору;

унесення змін до відомості про кредитного посередника та про його статус;

настання події, визначеної в підпунктах 1 — 4 п. 16 розділу IV Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування, затвердженого власною постановою від 08.06.2017 р. № 50, або отримання банком інформації (документів), що підтверджує(ють) настання такої події.

Один запит може містити дані про один посередницький договір і про одного кредитного посередника.