Новини

Повернення «старих боргів» держави перед бізнесом з відшкодування ПДВ — Мінфін «ЗА»

14.03.2018 / 15:20

Мінфін України закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, який врегулює порядок відшкодування ПДВ за заявами, які були подані платниками до 01.02.2016 р. та узгоджені за рішеннями суду і не потрапили до Тимчасового реєстру відшкодування ПДВ.

Протягом останніх півтора року Мінфін, Кабінет Міністрів, Президент і Верховна Рада України зробили багато для вирішення проблем своєчасного та прозорого відшкодування ПДВ. Наразі майже кожна зустріч бізнесу з представниками влади починається з подяки від тих, хто нарешті може розраховувати на вчасне та регулярне повернення своїх коштів. Завдяки спільним зусиллям усіх задіяних у цьому процесі сторін це стало можливим.

Проте не всі проблеми було вирішено — залишилися «старі борги» держави перед бізнесом з відшкодування ПДВ, які утворилися за заявами, поданими до 01.02.2016 р., тобто до початку функціонування публічних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ.

Про які суми боргів йдеться?

На поточну дату узгоджена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню бізнесу, становить 676,2 млн  грн (за 498 заявами). Підтверджену заборгованість держава має повернути бізнесу. Також у процесі оскарження перебуває майже 4 млрд грн (за 1 268 заявами, поданими до 01.02.2016 р.).

Наприкінці 2016 р. було прийнято Закон № 1797 щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який мав на меті врегулювати цю ситуацію. Однак через певні неузгодженості Закон не зміг вирішити питання щодо історичної заборгованості. Водночас реалізація норм цього Закону допомогла ідентифікувати додаткові зміни, які повинні бути внесені до Податкового кодексу для того, щоб бізнес нарешті отримав кошти, що йому належать.

Законопроект з такими змінами було розроблено Мінфіном України разом з представниками бізнесу та експертами, схвалено Кабінетом Міністрів України і зареєстровано в Парламенті за № 7518.

Метою законопроекту є усунення проблем, що перешкоджають дотриманню прав та законних інтересів платників податків, які досі очікують на відшкодування ПДВ за заявами, поданими до 01.02.2016 р. та узгодженими за рішеннями суду.

Мінфін України розраховує на конструктивну співпрацю з народними депутатами та підтримку законопроекту № 7518, що відновлює справедливість у відшкодуванні ПДВ. Позицію міністерства підтримав Президент Петро Порошенко, адже цей законопроект є важливим для бізнесу, що працює, інвестує та створює робочі місця в Україні.