Новини

Скасовано медкартки студента і дитини, і не тільки…

14.03.2018 / 14:30

З 13.03.2018 р. набрав чинності наказ МОЗ України  від 26.01.2018 р. № 157, яким скасовано низку форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров’я.

Наказом, зокрема, скасовано медичну картку студента і медичну картку дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів), а також талони на прийом до лікаря, талони амбулаторного пацієнта, контрольні картки диспансерного нагляду, талони для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів та книги записів викликів лікарів додому.

Це ті облікові форми, що використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи у 5 — 10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублювалася, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так, звичайний талон амбулаторного пацієнта має майже 40 полів для заповнення.

Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів», яка стане стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і формуватиметься автоматично із записів амбулаторної карти.

В новому журналі реєструватимуться звернення всіх пацієнтів до амбулаторій та вдома.

Для кожного звернення пацієнта кодуються його причина, діагноз та дії лікаря за кодами ІСРС-2, затвердженими наказом МОЗ України від 04.01.2018 р. № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)». Зміна цього журналу відкриває практичне впровадження системи ICPC-2 на рівні лікарів.

Міністерство охорони здоров'я України