Новини

Фінансовий контроль за суб'єктами декларування: які зміни запропоновано

19.03.2018 / 12:30

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект від 15.03.2018 р. № 8129, яким вносяться зміни до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення здійснення фінансового контролю окремих категорій суб'єктів декларування).

Законопроектом встановлюється порядок заповнення та подання у паперовому вигляді декларацій особами, які за посадами, що вони займають, належать до кадрового складу розвідувальних органів України, займають посади негласних штатних працівників (співробітників) окремих підрозділів (формувань) у державних органах, що здійснюють оперативно-розшукову, контррозвідувальну, розвідувальну діяльність, а також особами, які претендують на зайняття таких посад.

Окрім того, законопроектом пропонуються визначити в Законі України «Про запобігання корупції» поняття посадова особа та момент отримання доходу.

Також законопроектом надається право суб’єкту декларування не повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання ним доходу у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), а також про соціальні виплати та інші доходи, отримані з відповідних бюджетів, оплату послуг медичної допомоги.

Для зберігання останньої декларації, поданої особою в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлюється термін 15 років замість безстрокового зберігання.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42