Новини

Особливості взяття на облік великих платників податків

28.03.2018 / 10:50

Реєстр великих платників податків на 2018 р. затверджено наказом ДФС України  від 26.09.2017 р. № 632 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік».

Відповідно до п. 2 Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.10.2015 р. № 911 (далі — Порядок № 911), головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс ВПП  після отримання Реєстру ВПП проводять роз’яснювальну роботу з великими платниками податків, які не перебувають на обліку в контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків, щодо виконання вимог Податкового кодексу в частині обов’язковості переведення на облік до таких контролюючих органів, порядку такого переведення та забезпечують взяття на облік/зняття з обліку платників податків у відповідних контролюючих органах.

На сьогодні управління Офісу ВПП знаходяться в адміністративно-територіальних межах міст: Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси, Харкова.

Взяття на облік за неосновним місцем обліку у цих управліннях великого платника податків здійснюється за заявою про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку за формою  № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588), яка може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку (розділ VII Порядку № 1588).

Також  відповідно до п. 10.22 розділу 10 зазначеного Порядку контролюючий орган за попереднім місцем обліку платника податків, включеного до Реєстру великих платників податків, здійснює передачу облікової справи платника податків до контролюючого органу за новим місцем обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік за новим місцем обліку.

Щодо великих платників податків, які не подали до відповідного контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у визначений строк, ДФС приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу, що надсилається у вигляді повідомлення засобами електронного зв’язку в електронній формі на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДФС податкова звітність, або на паперовому носії поштовим відправленням з повідомленням про вручення (п. 4 Порядку № 911).

Відповідно до вимог Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 07.04.2016 р. № 422, при переведенні на обслуговування платника з одного органу ДФС до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) у разі ліквідації чи реорганізації органу ДФС, адміністративно-територіальної реформи, зміни меж областей (АР Крим, області) (районів, міст) чи інших не залежних від платника податків об’єктивних причин, унаслідок яких змінюється орган ДФС, в якому обліковується платник податків, здійснюються зняття з обліку платника податку в одному органі ДФС та взяття на облік в іншому відповідному органі ДФС.

У день внесення до інформаційної системи в органі ДФС ознаки щодо належності до зазначеного переліку та зняття з обліку платника відбувається передача ІКП з попереднього місця обліку платника шляхом зміни реквізитів ІКП у частині кодів областей (АР Крим, області, міста Київ та Севастополь), району відповідно до нового місця обліку платника з фіксацією події в реєстрі передачі ІКП між органами ДФС. За новим місцем обліку платника отримані ІКП відображаються в реєстрі отриманих ІКП.

(Лист ДФС України від 21.03.2018 р. № 8319/7/99-99-12-03-03-17)

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42