Новини

Штрафи за розсилання спама: пропозиції від депутатів

28.03.2018 / 16:00

Група народних депутатів України пропонує Верховній Раді законодавчо закріпити поняття «спам» й увести адміністративну відповідальність за його розсилання.

Згідно з інформацією на сайті парламенту відповідний законопроект зареєстрували народні депутати Борислав Береза (позафракційний), Леонід Ємець («Народний фронт») і Костянтин Вусів («Блок Петра Порошенка»).

Автори законодавчої ініціативи пропонують закріпити в законі про телекомунікації визначення поняття «спам» як електронні, текстові або мультимедійні повідомлення рекламного, комерційного характеру, які без попередньої згоди споживача навмисно відправляються на його адресу електронної пошти, телефон і від одержання яких у споживача немає механізму відписатися через гіперпосилання або зворотним повідомленням.

Законодавці пропонують зобов’язати осіб, що здійснюють розсилання повідомлень, одержувати від замовників розсилань згоду споживачів на одержання таких повідомлень.

Також законопроектом пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення ст. 148-5 «поширення спама».

Пропонується встановити відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1000 прожиткових мінімумів за навмисне поширення спама, якщо це не привело до порушення або припинення роботи комп'ютерів, автоматизованих, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку.

Якщо не отримана згода споживача на одержання розсилання повідомлень, передбачений аналогічний штраф.

Організацію або сприяння розсиланню спама пропонують карати такими самими штрафами.

Законопроектом пропонують також установити, що оператори при наданні послуги електрозв'язку для розсилання повідомлень за допомогою електрозв'язку (веб-інтерфейс; API; IP2SMS; SMPP 3.4; FTP; SMTР тощо) повинні ідентифікувати особу, яка здійснює розсилання повідомлень, і дістати згоду від споживачів на одержання повідомлень розсилання.

У разі організації або сприяння розсиланню спама оператор або провайдер телекомунікацій буде нести відповідальність у вигляді місячної абонентської плати або у разі використання послуг з підписки — у розмірі суми передплати на послуги згідно з останнім платежем.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42