Новини

«Живі» гроші людям в руки — кінцева мета монетизації субсидій

02.04.2018 / 12:20

Мінфін України продовжує роботу над реформуванням системи розрахунків за субсидіями. Наразі уже успішно працює перший етап реформи — монетизація субсидій на рівні надавачів послуг. Перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг відбувся на початку нового року. Наступний крок — монетизація на рівні домогосподарств.

«Ми працюємо над монетизацією субсидій на житлово-комунальні послуги. Це важливий крок для викорінення корупції в цій сфері та переходу на прозору систему», — зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

За словами міністра, кінцевою метою Міністерства фінансів є монетизація субсидій на рівні домогосподарств, за якою живі гроші надаватимуться людям у руки. Таким чином, вони зможуть оплачувати свої рахунки за фактично спожиті послуги, що також дасть можливість залишити собі частину грошей за рахунок заощадження енергоспоживання. Це черговий етап реформи, і цей механізм сприятиме енергоефективності та забезпеченню платіжної дисципліни, а також буде простим в реалізації та адмініструванні.

«Монетизація субсидій на рівні домогосподарств остаточно унеможливить маніпуляції та завищення показників. Ми вже зараз бачимо, куди йде кожна гривня. А до цього у нас не було такої інформації. І багато хто втрачає через це, бо зараз — це реальні гроші, які можна відслідкувати», — додав міністр