Новини

Кому та на яку суму надано розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання

05.04.2018 / 15:00

На сьогодні ДФС прийнято п’ять рішень про надання платникам розстрочення податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України на загальну суму 383,3 тис. євро та 623,8 тис. доларів США.

Так, зокрема:

Хмельницькою митницею ДФС надано розстрочку на суму 133 тис. євро (у валюті контракту);

Львівською митницею ДФС — на суму 207,942 тис. дол. (у валюті контракту);

Волинською митницею ДФС — на суму 122,837 тис. євро та 127,501 тис. євро (у валюті контракту);

Київською митницею ДФС — на суму 415,903 тис. дол. (у валюті контракту).

Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, будівельної галузі, харчової промисловості та ліній для виробництва шприців.

Загалом станом на 01.04.2018 р. платниками до митниць ДФС подано 24 заяви про надання розстрочення зі сплати ПДВ. Митницями розглянуто 17 заяв, по 12 з них надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, визначених Порядком, зокрема:

наявності податкового боргу у підприємств;

неподання необхідних документів;

відсутності інформації про те, що саме є предметом контракту, отже, відсутні відомості, необхідні для перевірки правильності класифікації товарів, що унеможливлює визначити, чи підпадає обладнання під перелік, за яким надається розстрочення;

відсутності даних про суму контракту, що унеможливлює здійснити перевірку зазначеної вартості товару;

помилок щодо розрахунків сум ПДВ, указаних у заяві (сума розстрочення податку на додану вартість не відповідає вартості обладнання згідно з наданим контрактом).

Наразі на розгляді у митницях ДФС знаходяться ще сім заяв.

Нагадаємо, що 21.02.2018 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою визначено порядок надання розстрочень та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва. Наприкінці 2017 р. Верховною Радою України ухвалено зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких відтермінування зі сплати ПДВ надається у строк не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів.

Розстрочення не надається, якщо обладнання має походження з країни, визнаної Україною державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, ввозиться з території такої країни та/або з тимчасово окупованої території України.

Прес-служба ДФС України