Новини

Які типові порушення виявлено аудиторами ДФС під час проведення перевірок

10.04.2018 / 14:10

У 2017 р. за окремими найбільшими ризиками ухилення від оподаткування підрозділами аудиту ДФС було проведено 16,6 тис. позапланових перевірок, головний акцент у яких було зроблено на схемах руху ПДВ.

У ході цих перевірок було відпрацьовано 6,2 тис. вигодонабувачів, 14,8 млрд грн схемного ПДВ, у тому числі 2,6 млрд грн ПДВ від ризикових імпортерів.

За результатами проведених заходів донараховано 16,2 млрд грн, з яких узгоджено 8,1 млрд гр, з яких 1,3 млрд уже сплачено.

Типові порушення, які виявлялися позаплановими перевірками:

  • нереальні операції з придбання товарів/послуг, які не вироблялись/надавались в обсязі, зазначеному в первинних документах, та/або неможливість їх реального постачання у зв'язку з відсутністю у постачальника ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання та транспортування товарів;
  • відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Значну кількість схем ухилення від оподаткування зруйновано в найбільш ризиковій сфері діяльності — обігу сільськогосподарської продукції.

Прес-служба ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42