Новини

З 10.04.2018 року Нацбанк щотижня інформуватиме громадськість про проведення валютних інтервенцій

10.04.2018 / 16:50

З 10.04.2018 р. Нацбанк України розпочинає щотижневе оприлюднення інформації про проведення інтервенцій на міжбанківському валютному ринку у розрізі форм інтервенцій.

Стратегія валютних інтервенцій Нацбанку України на 2016 — 2020 рр. (далі — Стратегія), що визначає політику Нацбанку на міжбанківському валютному ринку з вересня 2016 р., передбачає можливість здійснювати валютні інтервенції у чотирьох формах — валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, інтервенція за найкращим курсом та адресна інтервенція. При цьому відповідно до внесених наприкінці березня 2018 р. змін до Стратегії з огляду на необхідність мінімізувати вплив центробанку на напрям курсового тренду при проведенні інтервенцій для накопичення резервів, Нацбанк України надає пріоритет тим формам інтервенцій, за якими він не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції, де Нацбанк виступає «прайс-тейкером», є валютний аукціон та інтервенція за найкращим курсом.

Досі Нацбанк України інформував громадськість про проведення валютних аукціонів за результатами кожного аукціону в день його проведення, про проведення інтервенцій за найкращим курсом — щотижня, а також загалом про обсяг усіх валютних інтервенцій — щомісяця у прес-релізі про стан міжнародних резервів України та у статистиці зовнішнього сектору «Показники валютного ринку».

Відсьогодні і надалі в перший день кожного тижня Нацбанк України публікуватиме інформацію про обсяг проведення валютних інтервенцій у розрізі форм за підсумками попереднього тижня. Інформація розміщуватиметься на головній сторінці офіційного Інтернет-представництва Нацбанку України в «Показниках валютного ринку» у файлі під назвою «Результати валютних інтервенцій НБУ». Разом з тим Нацбанк продовжить оприлюднювати результати валютних аукціонів у день їх проведення і раз на місяць надавати узагальнену інформацію в тому самому форматі, що й досі.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42