Новини

Обійти систему ProZorro стане неможливо

12.04.2018 / 13:00

Зі слів Президента України Петра Порошенка,  зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України» сприятимуть ефективнішій роботі системи публічних закупівель ProZorro та закриють для корупціонерів низку способів обійти її.

«У мене викликає обурення, коли один і той самий державний замовник за державні кошти робить закупівлю дев’яти договорів на суму 199 тис. грн. Яка мета? Дуже проста і одна — обійти ProZorro, обійти тендерні ефективні процедури і укласти угоду з «кишеньковим» постачальником. Тому головна мета, яку має цей законопроект, — це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати нікому дискредитувати цю систему», — наголосив глава держави на нараді щодо обговорення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України».

Він також висловив упевненість, що публічна підтримка таких змін з боку громадських організацій має визначальне значення. Петро Порошенко зазначив, що за результатами попередніх нарад проект змін до закону про публічні закупівлі вже практично готовий і зазначив, що він має надійти до Верховної Ради України до наступного пленарного тижня.

Глава держави нагадав, що система електронних закупівель ProZorro в Україні була запущена більше двох років тому і за цей час продемонструвала хороші результати. «Більше двох років тому саме в цьому приміщенні ми завершили презентацію тоді ще дуже нової технології закупівель. За цей час наша «спільна дитина» вже виросла: має величезні здобутки не лише в Україні, зекономивши лише минулого року більше 27 млрд грн і маючи надзвичайно переконливі результати і як ключовий фактор боротьби з корупцією, і щодо прозорості державних закупівель, і щодо підвищення довіри з боку інвесторів», — зазначив Петро Порошенко.

Водночас Президент України зауважив, що за час роботи системи були і є ті, хто намагається всіляко обійти публічну процедуру торгів, користуючись певними неузгодженостями в технологіях, намагаються маніпулювати з цифрою і сумою допорогових закупівель, зловживають правом на оскарження результатів торгів тощо. Саме це і створило потребу у розробці та внесенні змін до чинного закону про публічні закупівлі, аби не допустити зниження ефективності використання бюджетних коштів та забезпечити ефективне функціонування системи ProZorro.

Серед конкретних кроків, які пропонуються для поліпшення роботи системи електронних закупівель, Петро Порошенко, зокрема, назвав підвищення відповідальності тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує постачати товар, маючи єдину мету — зірвати конкурс, «пропонуючи нереальні, демпінгові ціни і не збираючись постачати послугу».

Також глава держави вважає доцільним знизити вартість допорогових закупівель на товари та послуги з 200 до 50 тис. грн, водночас спростивши процедуру допорогових закупівель на незначні суми.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42