Новини

Нові монети вартістю 1 та 2 гривні з’являться в обігу з 27 квітня

16.04.2018 / 14:00

Нацбанк України незабаром введе в обіг нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 грн.

Монети, що вводитимуться в обіг 27.04.2018 р., з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу.

Українці матимуть змогу розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замінять в обігу банкноти. Тобто паперові гроші номіналами 1 і 2 грн перебуватимуть в обігу паралельно з металевими до останньої паперової гривні.

Вилучати з обігу банкноти номіналом 1 та 2 грн Нацбанк не буде, але припинить їх друкувати та поповнювати ними грошовий обіг.

Таку заміну свого часу успішно провели різні країни, наприклад, Угорщина, Чехія, Данія, Австралія, Великобританія, Канада, Японія.

Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів, що допоможе населенню легко визначити номінал.

Як зазначив генеральний директор Банкнотно-монетного двору Нацбанку України Володимир Баглай, нові монети номіналом 1 та 2 грн виготовляються зі сталі з гальванічним покриттям. «Це дає можливість знизити собівартість монет, тож сьогодні собівартість виготовлення нових обігових монет 1 та 2 грн є нижчою за їх номінал», — додав він.

У планах підприємства відкарбувати у цьому році близько 140 млн монет номіналом 1 грн та 145 млн монет номіналом 2 грн, — розповів директор Монетного двору Банкнотно-монетного двору Нацбанку України Володимир Решинський.

Він додав, що заміна паперових банкнот номіналом 1 та 2 грн на монети відбуватиметься поступово, тож монети з часом прийдуть на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу банкнот.

Дизайн монет «успадкував» портрети тих видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номіналом 1 грн зображено портрет князя Володимира Великого; 2 грн — князя Ярослава Мудрого.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний Герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Елементи захисту монет, які треба використовувати під час візуального та тактильного контролю за їх справжністю, — дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються технічні характеристики — розмір та вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу Володимир Тищенко наголосив, що з урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на монети дасть змогу заощадити державі близько 1 млрд грн.

Він пояснив, що «тривалість життя» монет становить близько 20 років, тоді як банкноти номіналами 1 та 2 грн можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу — близько 1,5 року.

                   

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42