Новини

«Лікар для кожної сім’ї»: про що найчастіше запитують

19.04.2018 / 12:00

Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря — терапевта, педіатра чи сімейного. Національна кампанія «Лікар для кожної сім'ї» не має терміну дії, а підписати декларацію з обраним лікарем можна у будь-який час.

Сьогодні відповідаємо на найбільш актуальні питання про вибір лікаря і, зокрема, про декларацію: чи має вона строк дії, чи можна підписати з лікарем вузького профілю або кількома лікарями, чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта і як розірвати декларацію.

ЧИ МАЄ ДЕКЛАРАЦІЯ СТРОК ДІЇ

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом — безстрокова. Вона діє, допоки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

ЧИ МОЖУ Я ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ З КІЛЬКОМА ЛІКАРЯМИ

Ні, ви можете підписати декларацію лише з одним лікарем. Він має стати вашою довіреною особою у більшості питань щодо здоров’я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня — анулюється автоматично.

ЧИ МОЖУ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ЗІ СПЕЦІАЛІСТОМ ВУЬКОГО ПРОФІЛЮ, ЯКЩО ВІН МАЄ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ТЕРАПЕВТ» АБО «ПЕДІАТР»

Кампанія з вибору лікарів діє лише для фахівців первинної ланки, тому ви не можете підписати декларацію з вузьким спеціалістом. Обирайте лікаря серед тих фахівців, котрі працюють у галузі надання первинної допомоги: для дитини — це педіатр або сімейних лікар. Для дорослого — терапевт чи сімейний лікар.

ЯК РОЗІРВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ

Якщо вирішили змінити лікаря — нема потреби окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично.

ЧИ МУШУ ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ДІЛЬНИЧИМ ЛІКАРЕМ

Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації — він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта — 2000, для сімейного лікаря — 1800, для педіатра — 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів.

Ви можете обрати свого лікаря з іншого району чи навіть міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.

ЧИ МОЖНА БУДЕ БЕЗ ДЕКЛАРАЦІЇ ПОТРАПИТИ ДО СВОГО ДІЛЬНИЧНОГО ТЕРАПЕВТА

Так, навіть без підписання декларації ви можете безоплатно відвідувати лікаря, до якого ходили раніше. Проте рано чи пізно, треба буде всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує лікар, до якого ви ходили раніше, підпишіть декларацію з ним під час наступного візиту. Вибір у будь-якому разі за вами.

Міністерство охорони здоров'я України

 

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42