Новини

За реалізацію органічної продукції без маркування пропонується ввести штраф

20.04.2018 / 12:00

Верховна Рада України прийняла в першому читанні депутатський законопроект, яким пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифіката, що засвідчує юросіб, у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізосіб-підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Законопроектом від 30.03.2018 г. № 5448-д про основні принципи й вимоги до органічного виробництва, обороту й маркування органічної продукції пропонується зобов’язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в оборот, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг із проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва й обороту становить 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалювання основ правового регулювання органічного виробництва, обороту й маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського Союзу в зазначеній сфері.

Очікується, що реалізація положень проекту закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції й розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, гарантуватиме споживачам упевненість у продуктах, маркованих як органічні, вплине на захист операторів органічного ринку від несумлінної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва й обороту органічних продуктів.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42