Новини

Молоко може стати доступнішим

20.04.2018 / 13:00

Верховною Радою України зареєстровано законопроект від 18.04.2018 р. № 8282 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість по операціях з постачання на митній території України молока».

Висока ставка ПДВ на операції з постачання молока негативно впливає на кінцеву цінову пропозицію на молочні продукти, що не відповідає купівельній спроможності населення та призводить до зниження попиту.

Документом пропонується доповнити пп. 195.1.2. п. 195.1 ст. 195 новим положенням, відповідно до якого за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються операції з постачання на митній території України молока та вершків, незгущених та без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин (товарна позиція УКТ ЗЕД 0401).

Прийняття цього законопроекту зумовить позитивний ефект для виробників, які зможуть забезпечити максимальну інтеграцію усіх етапів ланцюга поставок (виробництво, переробку, торгівлю) молока до кінцевого споживача, сприятиме зменшенню різниці у закупівельних цінах на молоко між сільськогосподарськими підприємствами — платниками ПДВ, представниками малого аграрного бізнесу та господарствами населення, зниженню фінансового навантаження на споживача.

Водночас сприятиме збільшенню обігових коштів у сільськогосподарських виробників продукції для виробничої та інвестиційної діяльності, захисту селян від економічно необґрунтованих цін на молоко та забезпеченню цінової доступності молока для споживачів, в тому числі для малозабезпечених верств населення.