Новини

Працівник має бути поінформований про загальну суму нарахованої зарплати

23.04.2018 / 11:40

Інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати є обов’язком керівника, а не його правом. Також важливо те, що надається «зарплатний» розрахунковий лист при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.

Адже у ст. 110 Кодексу законів про працю України зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про загальну суму нарахованих коштів з розшифровкою за видами виплат; розмiри i пiдстави відрахувань та утримань із заробiтної плати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у ст. 116 Кодексу зазначено, що про нарахувані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Окрім цього, у Конвенції про захист заробітної плати, яку ухвалила Міжнародна організація праці, зазначено: якщо є потреба, то має бути вжито ефективних заходів, щоб у зручний і легко зрозумілий спосіб інформувати працівників про умови нарахування належної їм суми заробітної плати до того, як вони приступлять до роботи, і щоразу, коли ці умови змінюватимуться.

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42