Новини

Коли робочий день напередодні святкового скорочується

24.04.2018 / 16:00

Напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні (ст. 53 КЗпП).

Відповідно до ст. 56 цього Кодексу неповний робочий час (неповний робочий день або неповний робочий тиждень) може встановлюватись за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом або з ініціативи роботодавця (ст. 32 КЗпП) й оплата в такому разі провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. На умовах неповного робочого часу працюють також і працівники-сумісники.

Тому норма ст. 53 КЗпП поширюється на працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу.

Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалість їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину і має дорівнювати тривалості, обумовленій в угоді між працівником та роботодавцем чи встановленій роботодавцем.

Управління Держпраці у Полтавській області

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42