Новини

Які помилки, допущені ФОП при складанні декларації, можуть призвести до застосування штрафних санкцій

25.04.2018 / 09:00
Які помилки, допущені ФОП при складанні декларації, можуть призвести до застосування штрафних санкцій

Приватні підприємці при заповненні декларацій платників єдиного податку третьої групи допускають помилки, які можуть призвести до донарахування податкового зобов’язання та застосування штрафних санкцій під час проведення камеральних перевірок контролюючими органами.

Так, поширеною помилкою є подання декларацій, в яких невірно зазначається звітний податковий період, за який подається податкова декларація.

Наприклад, якщо фізична особа — підприємець платник єдиного податку третьої групи (ставка 5%) подає декларацію за місяць, а не за квартал, як це визначено п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу, то така декларація не вважається поданою, оскільки не відповідає звітному періоду.

Слід зазначити, що податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм п. 296.5 і п. 296.6 ст. 296 Кодексу (п. 296.7 ст. 296 Кодексу).

Якщо при поданні наступної декларації платник єдиного податку в рядку «13» розділу VI Декларації визначає суму єдиного податку, нарахованого за попередній звітний період (визначеної в декларації за місяць), це призводить до заниження суми податкового зобов’язання по єдиному податку, оскільки попередня декларація не вважається поданою.

В зв’язку з чим під час проведення камеральної перевірки декларації контролюючим органом буде встановлено порушення п. 293.3 ст. 293 та п. 296.7 ст. 296 Кодексу, донараховано податкове зобов’язання та застосовано штрафні санкції.

З метою уникнення випадків неврахування контролюючим органом податкової звітності, слід уважно перевіряти правильність заповнення всіх обов’язкових реквізитів декларації.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у м. Києві.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42