Новини

Резидент отримує дохід від нерезидента: чи подавати декларацію

25.04.2018 / 12:00

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) подається за звітний період в установлені Податковим кодексом строки контролюючому органу, в якому платник податків перебуває на обліку (п. 49.1 ст. 49 Кодексу).

Зокрема, згідно з пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу для платників ПДФО податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу.

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника ПДФО — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу (п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник ПДФО може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, такий платник податку визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Сума податку з іноземного доходу платника ПДФО — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму ПДФО, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Таким чином, фізична особа — резидент, яка отримує щоквартальний дохід від нерезидента на рахунок, відкритий в іноземному банку, зобов’язана подати річну податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним.

Нагадуємо, що за наслідками 2017 р. податкова декларація подається по 02.05.2018 р. включно.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42