Новини

Як ПФУ обчислюватиме недоотримане від застосування пільгової ставки ЄСВ

27.04.2018 / 11:00

Постановою Правління Пенсійного фонду України затверджено Порядок розрахунку недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів від застосування пільгового розміру ЄСВ.

Відповідно до зазначеної постанови Пенсійний фонд визначатиме недоотримані ним суми коштів від застосування пільгового розміру ЄСВ у період до внесення змін до звіту за формою № Д4 (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435). Визначення здійснюватиметься з використанням показників звіту щодо нарахування ЄСВ за пільговими розмірами.

Для розрахунку використовуватимуться дані звітів платників ЄСВ про:

  • суму нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок (далі - заробітна плата) підприємствами, установами і організаціями працюючим особам з інвалідністю (у розмірі 8,41 %); підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (у розмірі 5,3 %); підприємствами та організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю (за умов, визначених частиною чотирнадцятою ст. 8 Закону) працюючим особам з інвалідністю (у розмірі 5,5 %);
  • нарахований єдиний внесок платниками, зазначеними в абзаці другому цього пункту, у розмірах 8,41 %, 5,3 %, 5,5 %;
  • донарахований та зменшені нарахування єдиного внеску за попередні звітні періоди у розмірах 8,41 %, 5,3 %, 5,5 %;
  • єдиний внесок, розрахований та відображений у Звіті платниками єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною п'ятою ст. 8 Закону, на заробітну плату, нараховану цими платниками, на яку нараховується пільговий розмір єдиного внеску.

Пенсійний фонд України на підставі зазначених даних щомісяця до 5 числа місяця, наступного за місяцем подання звіту платниками ЄСВ, здійснюватиме розрахунок обсягів недоотриманих коштів як різницю між коштами, сплаченими за пільговим розміром ЄСВ, та коштами, які були б сплачені цими платниками при застосуванні повного розміру ЄСВ, за місяць та наростаючим підсумком з початку року.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

(Постанова Правління Пенсійного фонду України від 21.02.2018 р. № 4-2)

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42