Новини

Завчасний вихід із навчальної відпустки: як здійснювати оплату праці

27.04.2018 / 12:00

Навчальні відпустки, передбачені ст. 15 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон), мають надаватися та оплачуватися в терміни, обумовлені навчальними закладами.

Слід зауважити, що навчальна відпустка є пільгою для працівника, а не обов’язком (глава XIV «Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням» КЗпП), тому він може скористатися нею в повному обсязі, лише в частині або не скористатися взагалі.

Крім того, такі відпустки мають цільове призначення: для виконання лабораторних робіт, складання державних іспитів, підготовки та захисту дипломного проекту тощо.

Питання щодо надання відпустки за бажанням працівника меншою тривалістю, ніж передбачено ст. 15 Закону, має вирішуватися за погодженням між працівником і роботодавцем. Якщо роботодавець погодиться на такі умови надання зазначеної відпустки за заявою працівника, то порушень законодавства про працю не буде.

Якщо працівник у зв’язку з досягненням мети, для якої було надано відпустку, виходить на роботу до закінчення установленого часу відпустки, оплата його праці з першого дня виходу на роботу провадиться на загальних підставах без урахування раніше виплачених сум за невикористані дні відпустки.

Для відрахування з працівника виплачених коштів за невикористані дні відпустки правових підстав не вбачається.

(Лист Мінсоцполітики України від 26.03.2018 р. № 479/0/101-18/284)

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42