Новини

Хто має повторно подати документи на переоформлення субсидій

03.05.2018 / 10:00

З 01.05.2018 р. діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб усі, хто справді потребує субсидії, її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за кошт усіх платників податків.

Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні й окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік — у травні та жовтні.

Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, — загалом це приблизно 80 — 85 % нинішніх субсидіантів, — як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі та без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

Натомість у зв’язку з уведенням нових правил близько 15 % громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно — Заяву і Декларацію — потрібно буде подати:

  • орендарям житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
  • тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
  • тим сім’ям, які саном на травень 2018 р. матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42