Новини

Отримали квитанцію про зупинення ПН/РК — подайте до ДФС таблицю даних платника податку

05.05.2018 / 09:00
Отримали квитанцію про зупинення ПН/РК — подайте до ДФС таблицю даних платника податку

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.02.2018 р. № 117 (далі — Порядок № 117) у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (п. 13 Порядку № 117).

Пунктом 29 Порядку № 117 передбачено, що платник податку має право подати до ДФС таблицю даних платника податку (далі — таблиця) за встановленою формою згідно з додатком 3.

У таблиці даних платника податку зазначаються:

  • види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДДК 009:2010);
  • коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку (п. 30 Порядку № 117).

Тобто таблиця — це інформація про специфіку діяльності платника податку, а тому платник податку має право подати до ДФС таблицю без зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Згідно із п. 38 Порядку № 117, якщо таблиця врахована ДФС з 01.07.2017 р., в подальшому реєстрація ПН/РК в ЄРПН з операцій, зазначених у таблиці даних платника податку, не підлягає зупиненню.

Разом з цим, якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації, в таблиці даних платника податку, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника податку.

Після прийняття рішення про неврахування таблиці платник податку має право надіслати нову таблицю з правильними даними.

Читайте також: Таблиця даних платника ПДВ: як заповнити

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42