Новини

Помилка у звіті про суми податкових пільг: як виправити

10.05.2018 / 08:50

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1233.

Відповідно до п. 1 Порядку № 1233 він є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг.

Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку № 1233.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 р. № 167.

Оскільки формою Звіту про суми податкових пільг та Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених платником до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, не передбачений механізм подання уточненого звіту, та враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, допущені помилки слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року. Виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Київській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42