Новини

ПДФО з аліментів від нерезидентів пропонують скасувати

17.05.2018 / 14:00

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (реєстр. № 8295 від 19.04.18 р.).

Законопроектом з метою дотримання принципу рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації передбачається скасувати оподаткування податком на доходи фізичних осіб аліментів, що виплачуються платнику податку нерезидентом.

Проектом Закону пропонується внести такі зміни:

- до пп. 165.1.14. п. 165.1 ст. 165 Кодексу, якими передбачити, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, в тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом;

- до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, виклавши його в новій редакції, якою передбачається розширити перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, а саме: з 1 січня 2019 р. платник податку на доходи  фізичних осіб матиме право включати до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.