Новини

Які підприємства можуть отримати розстрочення ПДВ при ввезенні в Україну обладнання

24.05.2018 / 15:10

Для отримання розстрочення ПДВ при ввезенні на митну територію обладнання для власного виробництва необхідно звернутися до митниці із заявою про надання розстрочення та подати необхідні документи. Підприємства мають відповідати певним критеріям. Так, зокрема, розстрочення не надається, якщо обладнання ввозиться або має походження з країни-агресора або країни-окупанта.

Митниця при отриманні заяви від платника здійснює перевірку наданого пакета документів, у тому числі, наявності виробничих потужностей, складів для виготовленої продукції тощо.

Обов’язково перевіряється стан підприємства. Підприємство надає бізнес-план, бізнес-проект або інші документи, що підтверджують технологічні можливості, економічні розрахунки з очікуваними результатами діяльності. Крім того, підприємство обов’язково не повинно мати заборгованості зі сплати платежів перед контролюючими органами», — зазначає Тетяна Зубко, заступник директора Департаменту адміністрування митних платежів — начальник управління ДФС .

За результатами розгляду заяви та документів приймається рішення щодо надання розстрочення ПДВ, після чого платник приходить до митниці для здійснення митного оформлення, подає митну декларацію, сплачує перший платіж та забезпечує гарантування сплати залишку суми ПДВ.

Підставами для відмови в отриманні розстрочення можуть бути неподання необхідних документів, помилки при розрахуванні сум ПДВ, недотримання обов'язкових вимог, визначених Порядком про надання розстрочення.

У разі якщо сума, яка подається до розстрочення ПДВ, до 1 млн грн, то розстрочення приймається митницею протягом 10 днів з дня отримання заяви. Якщо ж зазначена сума перевищує 1 млн грн, тоді рішення приймається за погодженням з Головою ДФС протягом 25 робочих днів.  

Інформація про прийняті Рішення розміщуються на офіційному сайті ДФС.

Прес-служба ДФС України