Новини

Форму податкової накладної та порядок її заповнення буде оновлено

31.05.2018 / 16:00
Форму податкової накладної та порядок її заповнення буде оновлено

На офіційному порталі ДФС України оприлюднено проект наказу Мінфіну України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307».

Основною метою підготовки такого проекту є надання платникам податку на додану вартість можливості виправлення помилок, що виникли внаслідок складання та реєстрації в ЄРПН «зайво» складених податкових накладних, та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до таких податкових накладних тощо.

Прийняття зазначеного нормативно-правового акта врегулює питання щодо реєстрації платниками податку на додану вартість в ЄРПН «зайво» складених податкових накладних (наприклад, двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг) та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до них.

Крім того, проектом наказу передбачено затвердження у новій редакції форми податкової накладної та внесення змін до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, зокрема:

складання зведеної податкової накладної в частині зазначення коду однієї з ознак у графі «Зведена податкова накладна» (замість позначки «Х»);

складання податкової накладної за щоденними підсумками;

складання розрахунку коригування у разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

поштову — 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;

електронну – m.temruk@sfs.gov.ua.

Також слід нагадати, що з 01.06.2018 р. набере чинності наказ Мінфіну України від 23.03.2018 р. № 381, яким внесено зміни до форми податкової звітності з ПДВ та порядку її заповнення і подання. Що зміниться у податковій звітності та коли звітувати за оновленою формою, читайте за посиланням.