Новини

Нацбанк України удосконалює систему BankID

31.05.2018 / 18:00

Нацбанком України запропоновано розширити можливості використання дистанційної ідентифікації для отримання клієнтами банків адміністративних, банківських, комерційних та інших послуг.

З цією метою Нацбанком України розроблено проект постанови, якою будуть затверджені необхідні зміни до чинного Положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Нацбанку України.

Розроблення цього документа спрямоване на:

  • розвиток банківських технологій та моделі дистанційної ідентифікації суб’єктів звернення для отримання ними адміністративних, банківських, комерційних та інших послуг;
  • визначення порядку взаємодії банків із системою BankID Нацбанку України та суб’єктами надання послуг;
  • встановлення умов та порядку підключення, зупинення використання та відключення абонентів від системи, а також порядку взаємодії між абонентами системи BankID Нацбанку України.

На сьогодні за допомогою системи BankID Нацбанку України можна отримувати лише адміністративні послуги. Водночас відповідне оновлення дасть змогу використовувати цю систему як один з інструментів ідентифікації та верифікації для надання банківських послуг та дистанційного відкриття рахунків для нових клієнтів.

Крім цього, комерційні компанії зможуть надавати послуги клієнтам банків дистанційно, наприклад, з’явиться можливість отримання послуг дистанційно абонентами мобільних операторів.

З огляду на те, що станом на 01.04.2018 р. українськими банками емітовано майже 60 млн платіжних карток, за допомогою яких клієнти банків можуть бути ідентифіковані, система BankID здатна стати наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні за умови підтримки системи та підключення до неї банків України.

Проект відповідної постанови розміщено для громадського обговорення на сторінці Нацбанку України.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42