Новини

Чи звільняє від штрафу виправлення порушення за приписом Держпраці

31.05.2018 / 19:00

При встановленні під час проведення інспекційного відвідування Держпраці порушення щодо індексації зарплати у інспектора праці будуть підстави для застосування штрафів до порушників. Ними будуть як сам роботодавець, так і його відповідальні посадові особи.

Таке порушення є недотриманням мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Відповідно за ненарахування та за неправильне нарахування індексації за ст. 265 КЗпП накладається штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2018 р. — 37 230 грн).

У разі якщо це порушення буде виправлено до перевірки від Держпраці, санкції застосовуватися не повинні. Якщо його виявлять інспектори, на жаль, без штрафу не обійтися.

Виконання припису Держпраці щодо таких порушень не звільняє від сплати фінштрафу. Згідно з п. 29 Порядку № 295 за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці нарахування штрафів відбувається одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень.

Аналогічне правило стосується і відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати (незалежно від того, що порушення було виправлено за наслідками перевірки на виконання припису Держпраці). А ось щодо решти порушень законодавства з праці, то при виконанні припису щодо інших виявлених порушень фінштрафу не буде. Це встановлено п. 27 Порядку № 295.

Якщо припис інспектора з праці не було виконано, відповідальних за це посадових осіб та фізосіб-роботодавців чекатиме адмінштраф. Відповідно до вимог ст. 188-6 КУпАП передбачено накладення штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 700 грн).

Водночас такий припис можна оскаржити. На це у роботодавця є 10 днів від дати отримання припису. Оскарження надсилається до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці.

У разі незгоди з рішенням керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці, таке рішення може бути оскаржене до керівника або заступника керівника Держпраці.

Управління Держпраці у Полтавській області

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42