Новини

Сплатити податки можна буде через додаток на телефоні

04.06.2018 / 12:20

Якщо сплатити за покупки можна через Apple Pay та Android Pay, то й сплата податків має бути такою ж легкою і зрозумілою. Мінфін України розробляє мобільний додаток для сплати податків, про це 31.05.2018 р. заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час відкритої зустрічі з бізнесом «Дeржава та бізнeс: як усунути перешкоди?». Ця ініціатива запроваджується в рамках проекту Мінфіну України «Податки Просто».

«Реєстр ПДВ — тектонічний антикорупційний захід Мінфіну, який було втілено рік тому, і завдяки чому процес відшкодування ПДВ бізнесу став відкритим, автоматичним, зрозумілим та швидким. Реєстр ПДВ функціонує вже рік, і за цей час вдалося відшкодувати 148 млрд грн. Мінфін підтримує впровадження технологічних інструментів, які не тільки ламатимуть корупційні схеми, але й сприятимуть спрощенню сплати податків. Автоматизація процесів у сфері оподаткування та переведення адмінпослуг в онлайн — це повалення корупційних схем та повна трансформація роботи ДФС. Частина з них реалізовується в рамках проекту «Податки Просто», — сказав міністр фінансів.

Проте залишається проблема «старих боргів», для вирішення якої Мінфіном запропоновано власне рішення — законопроект від 19.01.2018 р. № 7518, яким передбачено прозорий та зрозумілий порядок відшкодування заявок, внесених до Тимчасового реєстру. Законопроект є важливим для бізнесу, що працює, інвестує та створює робочі місця в Україні. Позицію Мінфіну та Уряду України підтримав Президент.

Усі представники бізнес-асоціацій зазначили, що прозоре відшкодування ПДВ завдяки онлайн-реєстру — це великий крок вперед і треба надалі використовувати технології для боротьби з корупцією та спрощення адміністрування податків.

Ще один антикорупційний крок, про який говорили під час заходу, — система «Єдине вікно» на митниці. Вона мінімізує людський фактор і зменшує можливості для «ручного» втручання під час проведення митних процедур.

«Майже за два роки роботи «Єдиного вікна» на митниці 80 % бізнесу уже ним користується. Ця нова процедура є вікном можливостей, яке пришвидшує розвиток міжнародної торгівлі», — додав Данилюк.

У рамках проекту «Податки Просто» планується удосконалити Електронний кабінет платника податків, зокрема збільшити кількість адмінпослуг в онлайн.

Розглядається можливість подання (отримання) в електронному вигляді:

 - заяви про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування чи відмову від спрощеної системи оподаткування та зміну групи єдиного податку;

 - акта-звірки взаєморозрахунків з бюджетом;

 - запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку;

 - статистичної звітності;

 - звітності згідно із законом про соціальний захист інвалідів.

Також передбачається можливість ведення книги обліку доходів та витрат в електронному вигляді. «Податки Просто» — новий проект Мінфіну України. Мета — виявлення можливостей для оптимізації процесів адміністрування податків як для платників, так і для податкових органів та підготовка відповідних рішень щодо їх втілення в життя на законодавчому рівні та на рівні бізнес-процесів.

Міністерство фінансів України

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42