Новини

Кому загрожує автоматична втрата субсидій

05.06.2018 / 10:30

Кабінет Міністрів активно готується до запровадження третього етапу монетизації субсидій — виплати грошей безпосередньо отримувачам. Тому з 1 травня в Україні запроваджено новий порядок нарахування субсидій. Його суть полягає в тому, щоб припинити нарахування несправедливих субсидій — тим, хто за своїм реальним майновим станом цього не потребує. Згідно з новими правилами процедура отримання субсидії та її продовження ускладнюється додатковими вимогами до оцінки фінансового та майнового стану конкретного домогосподарства. Відтак очікується, що кожен п’ятий — шостий одержувач субсидії може втратити державну допомогу.

Рішення може здатися занадто жорстким, але воно логічне і зрозуміле. Оскільки саме на одержувачів відтепер покладається повна відповідальність за використання коштів, спрямованих на субсидії, то держава вправі провести повну ревізію майнового стану отримувачів допомоги.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко зазначив, що перевірки відбуватимуться в кілька етапів. По-перше, на етапі нарахувань в територіальних підрозділах Мінсоцполітики. По-друге, на етапі верифікації через дані реєстрів ДФС (облік доходів громадян), Державної міграційної служби (облік міграції фізосіб), Мін’юсту (облік майна), банків (облік безготівкових операцій з оплати коштовних покупок). Уся інформація буде збиратися та оброблятися в Мінфіні. Вона дозволить в автоматичному режимі виявляти субсидіантів, майновий стан яких є сумнівним та потребує додаткової перевірки.

Також у разі використання грошей субсидіантами не за призначенням їх очікує автоматична втрата права на субсидію. Якщо субсидіанта хоч один раз упіймають на тому, що він отримав субсидовані кошти і не сплатив їх за комунальні послуги — наступного дня той позбувається права на отримання допомоги.

Водночас за підрахунками Кабінету Міністрів України зміни не торкнуться більшості субсидіантів — 80 — 85 % одержувачів субсидій, яким держдопомога призначатиметься автоматично. У визначенні тих, хто ж потрапляє під нові обмеження, потрібно прибрати будь-які суб’єктивні фактори — це має бути чіткий набір критеріїв. Якщо людина за збігом життєвих обставин залишається, наприклад, жити сама у великому будинку, ніхто не примушуватиме її позбуватися майна. Але, якщо вона розраховує на державну допомогу, то повинна довести органам соціального забезпечення, що дотримується принципів ощадливості. Наприклад, відключає взимку опалення зайвої площі, застосовує енергозберігаючі технології та інше.

Детальніше читайте тут.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42