Новини

Перші національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій розпочато

05.06.2018 / 13:00

05.06.2018 р. Мінекономрозвитку України спільно з Міжнародним торговельним центром (ІТС) розпочало Перші національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій. Відповідна ініціатива — частина наступного етапу розробки Експортної стратегії України, затвердженої урядом наприкінці минулого року.

Участь у нацконсультаціях беруть представники бізнес- та галузевих асоціацій, організацій, об’єднань, а також профільні експерти, представники законодавчої та виконавчої влади. Загалом протягом чотирьох днів очікується участь близько 500 осіб, поділених на дев’ять робочих груп: п’ять — за секторальними стратегіями та чотири —  за крос-секторальними.

Попередньо планується розробка секторальних та крос-секторальних стратегій у сферах інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), креативних індустрій, машинобудування, харчової і переробної промисловості, технічного обслуговування та ремонту повітряних суден, інновацій для експорту, вдосконалення навичок, транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельної інформації та просування експорту.

«Маємо важливе завдання — зробити сприяння експорту постійною, послідовною та комплексною політикою. Тому продовжуємо спільно розробляти і реалізовувати Експортну стратегію, адже держава та бізнес мають разом будувати систему державної підтримки і просування експорту, який формує 50 % ВВП країни та безпосередньо впливає на економічне зростання», — повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами заступника Мінекономрозвитку України — Торгового представника України Наталії Микольської, під час розробки Експортної стратегії було обрано перспективні сектори, які містять додану вартість, мають значний попит на світових ринках, де є розвиток інновацій і малого та середнього підприємництва. «Під час розробки секторальних і крос-секторальних стратегій розраховуємо на ініціативу насамперед від бізнес- та галузевих асоціацій, які розуміють і добре знають ситуацію у своєму секторі. Тому працюватимемо для підтримки бізнесу, бо наше завдання — мобілізувати ресурси для зростання українського експорту», — зазначила Торговий представник.

Розробка секторальних та крос-секторальних стратегій передбачає використання інклюзивного підходу, тобто активної співпраці із бізнес- та галузевими асоціаціями, а також за участю ITC та підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)GmbH, що діє за дорученням уряду Німеччини.

Передбачається, що результатом Перших нацконсультацій стане визначення у співпраці з командами експертів ланцюжків доданої вартості секторальних та крос-секторальних стратегій. Їх стратегічне бачення буде узагальнено під час Других національних консультацій. Завершення розробки секторальних та крос-секторальних стратегій заплановано на кінець цього року. Ці стратегії включатимуть поточний аналіз кожного перспективного сектору, перелік перешкод для розвитку та рішення для їх усунення, а також відповідні плани дій.

Прес-служба Мінекономрозвитку

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42