Новини

До кого з отримувачів субсидій може завітати інспектор з перевіркою

08.06.2018 / 16:40

«На сьогодні впроваджується механізм, який було закладено 1 травня цього року. Наразі громадяни звертаються із заявами та деклараціями для призначення субсидії, також триває процедура перепризначення субсидій для тих громадян, які не повинні подавати документи й отримають субсидії в автоматичному режимі. Відтепер при призначенні субсидій крім фактора офіційних доходів застосовуються також певні елементи майнового стану людини – наявність квартири або будинку площею понад 120 та 200 метрів2 відповідно, наявність транспортних засобів, яким менше п’яти років, а також наявність у складі сім’ї працездатних непрацюючих осіб», — заявив директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Крім того, він пояснив, що чутки щодо масових рейдів інспекторів до помешкань отримувачів субсидій є безпідставними.

«Для отримання субсидії люди звертаються із заявами та деклараціями, і якщо інформація, наведена в документах, відповідає критеріям отримання цього виду допомоги, то людина отримує субсидію на загальних підставах. Інша ситуація, коли домогосподарство не має права на отримання субсидії на загальних підставах, наприклад, через наявність транспортного засобу менше п’яти років, але сім’я вважає, що потребує державної підтримки. В такому випадку йде звернення на розгляд питання на комісії, і однією з підстав для розгляду є акт обстеження матеріально-побутових умов. При цьому обов’язковою вимогою є відвідування домогосподарства соціальним інспектором для того, щоб пересвідчитися у потребі в підтримці. Тобто візит інспектора до помешкання відбувається лише на вимогу домогосподарства», — пояснив Віталій Музиченко.

Варто зазначити, що єдиним випадком, за якого субсидія не надаватиметься і питання не розглядатиметься на комісії, є наявність житлової площі, що перевищує норматив (понад 120 метрів2 — для квартир, понад 200 метрів2 — для будинків). Усі інші критерії можуть бути предметом розгляду комісії.

Водночас  ті громадяни, які нададуть у деклараціях заздалегідь недостовірні дані для незаконного отримання субсидій, будуть виявлені через механізм верифікації та позбавлені права на субсидію, а також зобов’язані будуть повернути до державного бюджету усі незаконно отримані гроші платників податків за період отримання субсидій з моменту подання неправдивих даних.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42